رابطه جنسی در طول دوران بارداری

در زمانمانعی برای روابط جنسی زوج­ها وجود ندارد مگر این که پزشک متخصص زنان یا ماما به هر دلیلی انجام این کار را منع کرده باشد.

منع پزشک از داشتن روابط جنسی به این معنا است که عمل مقاربت ئ نزدیکی صورت نگیرد پس همسرتان را از تماس­های فیزیکی معمولی و سخن­های عاشقانه محروم نکنید.

حتما قبل از نزدیکی باردارتان معاشقه داشته باشید چرا که مهر محبت شما برای ایشان آرامش بخش است و این آرامش روانی برا فرزندان بسیار مفید خواهد بود.

هرگونه استرس و فشار روانی ممکن است به سلامت جنین شما لطمه وارد کند پس در طول بارداری حتی در روابط جنسیتان دقت بیشتری داشته باشید.

آمیزش با خانمی که زایمانش نزدیک است و یا خانمی که چند قلو باردار است، به دلیل باز بودن دهانه رحم و امکان پیدایش عفونت ممنوع است.

بهتر است زوجین و به خصوص آقایان قبل از عمل آمیزش دوش آب گرم بگیرند و یا حداقل آلت خود را تمیز کرده و شستشو دهند تا خانم به بیماری­های عفونی و یا قارچ مبتلا نشده و مشکلی برا جنین پیش نیاید.
واژن خانم در بارداری عمیق­تر و کوتاه­تر می­شود لذا روابط جنسی در زمان بارداری چه از لحاظ چگونگی و چه از لحاظ دفعات باید ملایم باشد.

خانم باردار باید توجه داشته باشد که در صورت بروز هر گونه علائم غیرعادی مثل سوزش، خارش و ترشح زیاد با پزشک متخصص خود مشورت کرده و برای درمان اقدام کند.

در زمان بارداری طرز قرار گرفتن زوجین در هنگام عمل آمیزش بسیار مهم است پس چنان چه آگاهی لازم را در این زمینه ندارید با پزشک مختصص خود مشورت کنید.
میل جنسی بانوان ممکن است در سه ماهه­ی اول بارداری به دلیل ویار حاملگی و در سه ماهه­ی آخر به دلیل بزرگ و سنگین شدن شکم کاهش یابد پس لازم است آقایان با عشق و محبت این مشکل را تحمل نمایند تا در آینده­ای نزدیک از وجود همسری باطراوت و فرزندی شاد و سالم برخوردار گردند.

در دوران بارداری هرگز از وسایل تحریک کننده استفاده نکنید. استفاده از ژل و اسپری تحریک کننده و تاخیری، قرص­های افزایش میل جنسی و … بر روی جنین شما تاثیر خواهد گذاشت.
بهتر است خانم­ها در طول بارداری غسل جنابت را به تاخیر نیندازند چرا که در زمان جنابت بسیاری از کارها برای آنها مکروه و یا حتی حرام می­شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لینک های مرتبط با این مطلب


مشاوره / ثبت سفارشورود به واتساپ